Systemy solarne

Z uwagi na wyczerpujące się zasoby surowców naturalnych oraz lepszą edukację ekologiczną coraz większą wagę inwestorzy przykładają do odnawialnych źródeł energii. W naszym kraju, gdzie promieniowanie słoneczne nie jest zbyt duże, kolektory słoneczne z powodzeniem mogą być wykorzystywane do przygotowania c.w.u lub wspomagania centralnego ogrzewania. Wystarczy raz zainwestować środki finansowe, aby móc korzystać z darmowej energii.

Średnia gęstość promieniowania słonecznego w miesiącach letnich, w naszym kraju, wynosi 1000 W/m², natomiast w miesiącach zimowych 400 W/m². Jest to wystarczająca ilość energii do podgrzewu c.w.u. Lubelszczyzna, a szczególnie środkowa i wschodnia jej część, to obszary o bardzo wysokim promieniowaniu słonecznym. Dlatego montaż systemów solarnych na terenie województwa lubelskiego jest bardzo opłacalny.

Zasada działania kolektorów słonecznych

Kolektory słoneczne mają za zadanie przetworzyć energię słoneczną w energię cieplną. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Głównym elementem systemu solarnego jest absorber. Pochłania on energię słoneczną rozproszoną w atmosferze i oddaje ją w postaci ciepła czynnikowi grzewczemu, który przepływa przez absorber. Płyn solarny przekazuje ciepło w zasobniku c.w.u. Odpowiednio dobrany system solarny bez trudu zaspokoi zapotrzebowanie na c.w.u. wszystkich domowników.

Montujemy kolektory słoneczne marki Buderus. Marka Buderus to ponad 25-letnie doświadczenie w technice solarnej. Dzięki temu kolektory tej marki to najwyższa jakość oraz najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Buderus dostarcza gotowe systemy solarne oparte na kolektorach próżniowych oraz płaskich. Naszym zadaniem jest odpowiednie dobranie i zamontowanie systemu solarnego oraz dostosowanie go do już istniejącej instalacji grzewczej.

Wykonujemy montaż systemów solarnych na terenie województwa lubelskiego. Docieramy do miejscowości taki jak: Lublin, Ryki, Parczew, Włodawa, Łęczna, Lubartów, Puławy, Opole Lubelskie, Świdnik, Chełm, Krasnystaw, Kraśnik, Janów Lubelski, Zamość, Hrubieszów, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski.